קוסמטיקה בבאר שבע

קוסמטיקה בבאר שבע - משחר ההיסטוריה ועד היום

עולם הקוסמטיקה אינו עולם חדש. כבר במצרים הקדומה התגלו ממצאים ארכיאולוגיים המלמדים על טיפולי יופי ושגרת טיפוח, קליאופטרה טבלה באמבטיית חלב כדי להבהיר את עורה, כלי  חרס עתיקים שימשו לרקיחה ולהכנה של משחות ומוצרי טיפוח וחול ים שימש לטיפולי פילינג. במאה העשרים ואחת טיפולי קוסמטיקה הפכו להיות חלק מהשגרה היום יומית של נשים וגם גברים שרוצות לשמור בכל גיל על מראה מטופח, יפה וזוהר.

קוסמטיקה בבאר שבע - איך זה התחיל?

העדות הארכיאולוגית הראשונה המעידה על טיפולים קוסמטיים נמצאה במאה הרביעית לפני הספירה במצרים. יותר מאוחר נמצאו עדויות גם ביוון העתיקה וברומא. גם השימוש במי המעיינות ובמרחצאות עתיקים לטיפול בעור הגוף היה נפוץ כבר בימים הקדומים.

תעשיית הבשמים והמשפחות הקוסמטיות החלה במזרח התיכון ועברה לאירופה  במאה השלוש עשרה על ידי הצלבנים. ארבע מאות שנה מאוחר יותר החלו לפתח את תעשיית הקוסמטיקה בפאריז, שנשארה עד היום בירת היופי, הזוהר והקוסמטיקה.

במאה העשרים החלה לחדור המודעות לאסתטיקה ויופי באמצעות ערוצי התקשורת השונים, וגם נשים שלא היו שייכות לאליטות מבחינה כספית או בשל המעמד, החלו לצרוך מוצרי קוסמטיקה, לעבור טיפולים שגרתיים וטפח את היופי ואת האסתטיקה של גופן.

 קוסמטיקה בבאר שבע - מהם הטיפולים הנפוצים

ניקוי העור באמצעות תכשירים ייעודיים וקילוף עור להסרת תאים מתים, הם חלק מבין טיפולי קוסמטיקה בבאר שבע הנפוצים ביותר.  גם קרמים ומסכות שונות מסייעות לשיקום ולרענון העור, מעניקות לו גמישות ומראה אסתטי וזוהר.

טיפולי מזוטרפיה הם טיפולים שבהם מחדירים חומרים שונים אל שכבות העור המסייעים לבנייה ולהתחדשות תאי העור. החומרים הנפוצים ביותר בטיפולים אלו הם הקולגן והאלסטין.

איפור קבוע הפך להיות טיפול מוביל בכל העולם וגם בישראל. האיפור הקבוע מחדד את תווי הפנים, מדגיש קווים ייחודיים ויפים וחוסך שעות ארוכות של איפור מול המראה. לאיפור הקבוע יתרונות רבים, הוא אינו יורד במים, אפשר ללכת אתו לים לבריכה, להסתובב בחוץ ביום חם ולח מאוד ולחזור הביתה מאופרות היטב, בדיוק כמו שיצאנו בבוקר.

הסרת שיער לנשים וגם לגברים, מתבצעת באמצעות שיטות שונות, בלייזר, בשעווה, באפילציה ועוד. את השיטה יש להתאים באופן אישי לכל מטופל ומטופלת.

טיפוח כפות הידיים והרגליים, מניקור ופדיקור, הוא טיפול יופי, אך לא רק. קוסמטיקאית מקצועית תמנע דלקות ופטריות בכפות הרגליים, תסיר עור מת ויבש ותשמור על הגמישות של עור כף היד ושל עור כף הרגל.