אקנה בבאר שבע

אקנה בבאר שבע - על הגורמים ועל הטיפול

נתוני הסטטיסטיקה מלמדים כי כשמונים וחמישה אחוז מבני הנוער סובלים מפצעי אקנה. זוהי מחלת עור השכיחה בעיקר בקרב מתבגרים, אך במקרים מסוימים היא פוגעת גם במבוגרים. פצעי האקנה נוצרים סביב זקיקי השיער בשל מספר גורמים, זיהום, עלייה ביצירת בלוטת החלב וקילוף לא תקין של תאי העור המזדקנים. לא תמיד פצעי אקנה הופכים להיות  מוגלתיים, אך במקרה שבו הפצעים מזדהמים רצוי לפנות אל קוסמטיקאית מומחית או אל  רופא עור.

 אקנה בבאר שבע - מהם הגורמים לפצעים?

פעילות הורמונאלית מוגברת בתקופת המחזור החודשי אצל בנות ושינויים הורמונאליים המתרחשים בגוף בתקופת ההתבגרות הן אצל בנים והן אצל בנות.

גנטיקה ותורשה - מחקרים הוכיחו כי הנטייה לפתח פצעי אקנה היא גנטית.

 פסיכולוגיה - מתחים נפשיים ולחצים הם בין הגורמים המזרזים את היווצרות פצעי האקנה.

תזונה לקויה - קיימים מספר מאכלים כמו מוצרי חלב או מוצרים עתירי סוכר המגבירים את הסיכויים להופעת האקנה.

אקנה בבאר שבע - מהם דרכי הטיפול?

חשוב להקפיד על היגיינה של המקום ועל ניקוי יום יומי של האזור הפגוע. אם מדובר בעור שמנוני, חשוב להקפיד להשתמש בסבון ובמי פנים המיועדים לעור שמן.

אסור לגרד או לפוצץ את הפצעים. גירוד או פיצוץ הפצע עלולים לגרום להתפשטות הדלקת על העור הסמוך ולהיווצרות צלקות שעלולות להישאר שנים ארוכות.

לא כדאי להשתמש בתכשירי קוסמטיקה שמנוניים לטיפול בעור הפגוע. אם אתן מתאפרות, חובה להסיר היטב את כל שאריות האיפור מהפנים לפני השינה ולאפשר לנקבוביות העור לנשום.

במקרים קשים, כדאי להתייעץ עם רופא עור ולשקול טיפול תרופתי. הטיפול התרופתי מצליח להתגבר, בדרך כלל, על הפצעים, אך הוא מחייב מעקב רפואי צמוד, ביקור אצל הרופא, בדיקות דם תקופתיות ועוד.

מאילו מאכלים כדאי להימנע?

מי שסובל מפצעי אקנה בבאר שבע כדאי להימנע מירקות כתומים ואדומים כמו דלורית, גזר, דלעת, בטטה, פלפל אדום, פלפל חריף, צנון, כרשה ועגבניות.

במשפחת הפירות כדאי להימנע מתפוזים, אשכוליות, מנגו, אפרסמון, ליצ'י ותפוחי עץ מתוקים וגם חמוצים.

 השימוש בתבלינים לא טוב למי שסובל מפצעי בגרות. חשוב להימנע מפלפל שחור ופלפל לבן, מפפריקה מתוקה, מאגוז מוסקט, מזרעי שומר ומקליפת קינמון ומקל קינמון.

חשוב מאוד לא לאכול אגוזים, ערמונים, בוטנים קלויים, קשיו ואגוז ברזילאי.

במשפחת הקטניות יש להימנע מעדשים אדומים, שעועית גדולה וחומוס.

 רצוי גם להמעיט באכילת בשר אדום, חלמון ביצה ודגי בריכה.